Яка вона система теплопостачання по-європейськи?

У Володимирі та й в цілому в Україні застосовують переважно централізовані системи теплопостачання. Побутує думка, що такі системи є пережитком Радянського Союзу. А які  ж системи опалення використовують наші партнери у Європі? Розповімо сьогодні.
Кожна країна обирає систему опалення з огляду на те, що їй дано природою, якими вона володіє ресурсами та можливостями.
У Польщі доволі поширена система централізованого теплопостачання. Особливо у великих містах. Більшість тепла виробляється на ТЕЦ, які використовують вугілля, газ та біомасу. Водночас ця країна постійно модернізує свої системи теплопостачання, впроваджує енергоефективні технології та знижує викиди парникових газів.
У Франції більшість будинків використовують індивідуальні системи опалення – газові котли або електричні обігрівачі. Однак у великих містах, наприклад у Парижі, є централізовані системи теплопостачання, які використовують тепло від спалювання відходів або геотермальну енергію.
У Великій Британії активно впроваджують централізовані системи теплопостачання в нових житлових комплексах. Хоча більшість старих будинків опалюються за допомогою індивідуальних газових котлів. Водночас уряд активно підтримує перехід на більш екологічні джерела енергії, такі як теплові насоси та сонячні панелі. 
Німеччина має одну з найрозвиненіших систем централізованого теплопостачання в Європі. Більшість тепла виробляється на ТЕЦ, які використовують газ, вугілля та відновлювані джерела енергії. Країна чимало інвестує в модернізацію своїх систем теплопостачання, впроваджуючи енергоефективні технології.
У скандинавських країнах – Норвегії, Швеції, Данії та Фінляндії – використовують різні системи опалення. Однією з найпоширеніших (особливо у великих містах) є централізоване теплопостачання. Тепло виробляється на ТЕЦ і розподіляється по будинках через мережу труб. У деяких регіонах, особливо в Норвегії, де електроенергія виробляється переважно на гідроелектростанціях, популярним є електричне опалення. Також у скандинавських країнах активно застосовують теплові насоси для отримання тепла з навколишнього середовища (повітря, води або ґрунту). Крім того, використовують сонячні колектори – для підігріву води та підтримки систем опалення. Хоча вони не можуть забезпечити повне опалення взимку, проте допомагають знизити загальні витрати на енергію. А ще у названих країнах, особливо в сільських районах, люди встановлюють печі на дровах та біомасі.
Отож, у той час, коли українці масово відмовляються від центрального опалення на користь індивідуального, розвинені європейські країни  розширюють їх, або будують з нуля. Однак поєднують із тепловими насосами, системами накопичення тепла та джерелами скидного тепла від технологічних процесів. 
 

Теґи