КП «Володимиртепло» закликає споживачів вживати енергоефективних заходів, аби зекономити на платі за опалення

Останнім часом збільшилась кількість звернень споживачів щодо сум у квитанціях на оплату спожитої теплової енергії будинками, які під'єднані до централізованої системи опалення. Тому пояснюємо, чому це відбувається.

У  Володимирі 99% споживачів централізованого опалення мешкають у будинках, які обладнані загальнобудинковими приладами обліку теплової енергії. Відповідно мешканці таких будинків сплачують за фактично спожиту теплову енергію. Споживання теплової енергії будинком визначається згідно з показниками лічильника і розподіляється пропорційно опалювальної площі кожної квартири або комерційного приміщення.

Наголошуємо, що тепловий лічильник не є засобом економії, а лише обліковує фактично використану теплову енергію.

Тож впровадження заходів з економії тепла є надзвичайно актуальним.

Важливим пунктом економії є теплоізоляція будівлі. Значні втрати тепла відбуваються через старі вікна, неутеплені стіни, щілини в міжпанельних швах, під'їзди, що не закриваються, холодні горища і підвали будинків тощо. Для зменшення втрат тепла можуть бути застосовані різні рішення про утеплення конструкцій будівлі. Крім економії теплової енергії, яка витрачається в нежитлових частинах будівлі, вони допоможуть також забезпечити більший комфорт у квартирах та зменшити суму в платіжках за опалення.

Пристрій подвійних тамбурів, монтаж автоматичних доводчиків на вхідних дверях в під'їздах і підвалах, доведення до ладу дверних замків та ущільнення щілин дозволять знизити тепловтрати в під'їздах.  Заміна старих віконних рам на склопакети в приміщеннях загального користування та оптимізація вентиляції дозволить зменшити рух нагрітого повітря з під'їзду назовні. Це дасть додатковий ефект економії коштів для всього багатоквартирного будинку.

Утеплення зовні стін будівлі шляхом ущільнення швів і тріщин також призводить до значної економії тепла. Зовнішня теплоізоляція стін і перекриття будівлі може проводитися в рамках капітального ремонту. Теплопровідність плоских дахів більшості будівель в 3-4 рази перевищує стандарти, тому дахи теж потребують утеплення, яке може скоротити тепловтрати будівлі до 20%.

Також важливим є стан теплоізоляції внутрішніх трубопроводів системи опалення в будинку як у підвалі, так і на горищі. Відсутність належної ізоляції призводить до значних втрат тепла, та, відповідно, більшого споживання теплової енергії будинком і, як наслідок, збільшення сум у платіжках.

Зазначимо, що КП «Володимиртепло» подає теплоносій належної якості лише до зовнішньої стіни будинку. За стан утеплення будинку та трубопроводів у ньому наше підприємство не відповідає. Багатоквартирний будинок є спільною сумісною власністю його мешканців, тому жителі будинку самі приймають рішення щодо проведення енергоефективних заходів у ньому.

Зауважуємо, що у багатоповерхових будинках нашого міста, де проведені комплексні енергозберігаючі заходи, суми нарахувань за спожиту теплову енергію (в розрахунку на 1 квадратний метр) є суттєво нижчими.

З метою уникнення непорозумінь при проведенні нарахування за спожиту теплову енергію, КП «Володимиртепло» звертається до мешканців багатоквартирних будинків з проханням визначити осіб, які будуть присутніми під час зняття нашими працівниками показників теплового лічильника, встановленого у вашому житловому будинку.

Якщо така особа у вашому будинку обрана, прохання надати її контакти до відділу збуту КП «Володимиртепло»:

(мобільний) 063 041 37 82

або безпосередньо у КП «Володимиртепло», що знаходиться за

Теґи